FAQ

FAQ

 • Páči sa mi redakčná časť vášho serveru s názvom INŠPIRÁCIA. Mám množstvo nápadov, ako si zútulniť byt, zlepšovacích nápadov a vlastných fotografií a rád by som sa o ne podelil s vašimi čitateľmi. Môžem sa stať externým redaktorom serveru TKB.SK?

Privítame akýkoľvek príspevok a fotografie! Vieme, že medzi vami je množstvo domácich majstrov a zlepšovateľov. Aj keď ste si svoje vynálezy nenechali patentovať, môžu rovnako ako vám, pomáhať aj iným. Alebo byť inšpiráciou pre niektorú firmu, ktorá by ho zaradila do svojeho výrobného programu. Takže veľa chuti do písania!

 • K čomu slúži poznámkový blok?

Do poznámkového bloku si môžete počas návštevy nášho servera ukladať nielen svoje poznámky, ale tiež jednotlivé produktové lišty s informáciami “Viac o produkte” a články z Inšpirácie. Celý poznámkový blok si môžete vytlačiť a neskôr uskutočniť nákup produktov, ktoré ste si u nás kúpili.

 • Aký je rozdiel medzi vyhľadávaním produktov a vyhľadávaním cez PRIESTOR?

Ak si vyberiete funkciu PRIESTOR a zadáte časť bytu či domu, ktorú potrebujete vybaviť, dostanete ponuku všetkých produktov a služieb, ktoré do tohto priestoru patria. Bez ohľadu na to, či ide o nábytok, vybavenie, techniku alebo doplnky. Táto možnosť je určená predovšetkým mladým ľuďom, ktorí si po prvý krát vybavujú svoj byt a nechcú na nič zabudnúť. U nás to zistia rýchlo, a predovšetkým kompletne.

 • Môžem si nájsť firmy z určitého okresu alebo mesta?

Nie, vyhľadávať podľa kategórie výrobkov môžete iba do úrovne kraja (nastavenom vo vyhľadávacom formulári). Pokiaľ potrebujete vyhľadať firmy podľa mesta, použite fulltextové vyhľadávanie.

 • Čo mám spraviť, ak si chcem vyhľadať novinky, ktoré na serveri pribudli za posledný týždeň?

Vo vyhľadávacom formulári si zvolíte obdobie, za ktoré chcete vyhľadávať. Zvoľte prosím: “za posledný týždeň”.

 • Chcem čo najrýchlejšie zistiť, či má moja konkurencia prezentáciu na vašom serveri. Čo s tým?

Vložte názov firmy do fulltextového vyhľadávania. Pokiaľ nie sú nájdené žiadne záznamy (a názov firmy je správny), tak daná firma na našom serveri svoju prezentáciu určite nemá.

 • Môže mať na vašom serveri svoju prezentáciu aj súkromná osoba, alebo iba firmy?

Na serveri TKB.SK môže mať prezentáciu každý, kto ponúka zaujímavé služby alebo výrobky, teda aj súkromná osoba. Server je svojím rozsahom a zameraním tak obsiahly, že každá služba i výrobok tu nájde svoje miesto pre kvalitnú prezentáciu.

 • Potrebujem nutne zohnať pani na výpomoc v domácnosti. Rátate aj s inzertnou rubrikou? Koľko by stál takýto inzerát?

Na začiatok jedno zásadné vysvetlenie: tento server NIE JE O INZERCII! Z tohto dôvodu tu žiadne inzeráty nenájdete a ani ich nemôžete zadať. U nás sú IBA PONUKY (nie DOPYT) v podobe FIREMNÝCH PREZENTÁCIÍ s informáciami o ich všetkých produktoch a službách. Ak u nás budú mať inzerciu PERSONÁLNE AGENTÚRY, čo vôbec nie je od veci, budete si môcť vyberať naším prostredníctvom priamo u nich. Druhá možnosť sa ponúka vo forme Vašej prezentácie, v ktorej – napríklad okrem informácií o svojej firme – PONÚKNETE MOŽNOSŤ ZAMESTNANIA nejakej spoľahlivej pani na výpomoc vo Vašej domácnosti.

 • Chcel by som ponúknuť svoje znalosti, skúsenosti a dlhoročnú prax možnému zamestnávateľovi, ale za inzerát s informáciami, ktoré môžem poskytnúť, by som sa nedoplatil. Môžem využiť vaše služby?

Áno, máte možnosť umiestniť na serveri TKB.SK svoju osobnú prezentáciu, kde predstavíte seba – vrátane fotografie – a svoje znalosti a prax. Rozsah nie je ničím obmedzený! To všetko za cenu už od 700,- Sk za mesiac (pri ročnej platbe). S touto formou, pri ktorej sa možný zamestnávateľ dozvie o Vás, čo potrebujete, máme dobré skúsenosti!

 • Keby som sa chcel po čase vrátit k informáciam o niektorej firme alebo k článku, mám šancu, aj keď tá firma u vás už nemá prezentáciu?

Články zostávajú v archíve nastálo. Vy si môžete zvoliť obdobie, z ktorého chcete články vyhľadať. Časové rozlíšenie je určené predovšetkým tým, ktorí sú pravidelnými čitateľmi našej rubriky Inšpirácia (ale nielen jej) a zaujímajú ich iba najnovšie príspevky. Ak sa niektorý článok viaže na firmu, ktorá tu nemá svoju firemnú prezentáciu, nájdete v článku iba meno firmy (bez aktívneho odkazu na jej prezentáciu). Bohužial informácie o nej už musíte hľadať inde.

 • Naša firma má svoje vlastné kvalitné internetové stránky a preto váhame, ži si máme zriadiť internetovú prezentáciu aj u vás. Je možné prepojiť vašu prezentáciu s našimi stránkami?

Určite ste si svoje stránky vytvárali preto, aby predstavili svoju firmu čo najväčšiemu počtu ľudí. Server TKB.SK má neustálu a rozsiahlu reklamú podporu ako na internete tak aj v tlačových médiách. To spolu s registráciou na všetkých internetových vyhľadávačoch zaručuje vysokú návštevnosť našich stránok. Prehľadnosť a jednoduchosť vyhľadávania firiem a produktov zabezpečí, že Vašu firmu a výrobky každý návštevník serveru ľahko nájde. Prepojením z firemnej prezentácie na náš server zvýšite návštevnosť na svojich vlastných stránkach, za ktoré ste pravdepodobne už zaplatili nemalú finančnú čiastku.

 • Nechce sa mi veriť, že nemusím mať počítač ani internet, napriek tomu bude moja prezentácia na internete účinná.

Nie je dôležité, že práve Vy nemáte internet ani počitač. Podstatné je, že prístup k Vašej prezentácií – k informáciam o Vašej firme a poskytovaných službách – získajú iní užívatelia internetu. Podľa prieskumov sú to ľudia s nadpriemernými príjmami a vyšším vzdelaním, z čoho vyplýva, že práve pre Vás je to veľmi zaujímavá cieľová skupina zákazníkov! Internet prechádza búrlivým rozvojom a teší sa záujmu stále širšieho okruhu ľudí. Už dnes zasahuje viac užívateľov, ako najväčšie celoštátne denníky! Prezentácia u nás je však nezrovnateľne lacnejšia a operatívnejšia.

 • Nie som natoľko skúsený v práci s počítačom, ani neovplývam prebytkom voľného času. Kto mi spracuje moju prezentáciu?

Zo zadávania dát na server a ich údržby nemusíte mať obavy. Postarajú sa o ne naši technickí redaktori a pokiaľ si objednáte reklamný banner, tak aj profesionálni grafici. Vy dodáte len podklady. Vytvorenie prezentácie aj reklamy je v cene, takže nič naviac neplatíte. Ale keď si po prvý krát vyskúšate urobiť vo svojej vlastnej prezentácií nejakú úpravu – napríklad doplniť sortiment, zmeniť adresu prevádzky – zistíte, že nevyžaduje žiadne zvláštne skúsenosti a už vôbec nie množsvo času. Tak je systém Vlastnej administrácie jednoduchý!

 • Keď odošlem vyplnenú objednávku, kedy budem môcť vkladať dáta do svojej firemnej prezentácie?

Takmer okamžite. Do niekoľkých sekúnd po odoslaní objednávky dostanete na Vašu e-mailovú adresu správu, že Vaša objednávka bola zaregistrovaná a môžete začať vkladať dáta. Tieto si môžete v náhľade prezerať a stále upravovať. Zverejnené pre bežného návštevníka budú v momente, keď na náš účet príde Vaša platba za prezentáciu.

 • Mám na vašom serveri už hotovú firemnú prezentáciu, a teraz by som si chcela doobjednať aj svoje vlastné firemné stránky v tomto systéme. Čo mám pre to urobiť?

Stačí poslať e-mail s požiadavkou na sprevádzkovanie Vašich www stránok na adresu webmaster@tkb.sk. Potešíme Vás! Cena za Vašu prezentáciu sa pridaním www stránok nezvýši!

 • Zaujala nás vaša ponuka, že aj firma sa môže stať vašim obchodným manažérom a zarobiť si štvrť milióna mesačne. Čo mám pre to urobiť?

Začiatok spolupráce je veľmi jednoduchý. V menu serveru v kapitole INFORMÁCIE – SPOLUPRÁCA nájdete všetky informácie o formách spolupráce s nami. Aj Vaša firma sa môže zaregistrovať a vyslať svojho zástupcu na bezplatné vstupné školenie!

 • Chcem si u vás objednať firemnú prezentáciu. Musím k tomu použiť služby obchodných manažérov alebo si to môžem zariadiť sám?

Objednať firemnú prezentáciu si môžete aj sám. V menu serveru v kapitole INFORMÁCIE – PREZENTÁCIA nájdete objednávku prezentácie, prípadne reklamy. Doporučujeme však využiť služby našich obchodných manažérov, pretože Vás zasvätia do všetkých možností serveru TKB.SK a poradia Vám s prezentáciou. Zoznam manažérov je zverejnený v INFORMÁCIE – O NÁS – KONTAKTY, návšteva manžéra je samozrejme bezplatná.

 • Môže si zadať súťaž aj firma, ktorá nemá firemnú prezentáciu na serveri?

Nie. Súťaž je jedným z reklamných nástrojov a ako taký je určený výhradne klientom nášho serveru. Teda firmám, ktoré tu majú umiestnenú svoju firemnú prezentáciu. Význam SÚŤAŽÍ spočíva v tom, že nenásilnou cestou prinútia návštevníka serveru tkb.sk zoznámiť sa s prezentáciou dotyčnej firmy, u ktorej hľadajú odpoveď na zadanú otázku.

 • Mám vyrobený svoj reklamný banner. Môžem ho použiť na vašom serveri?

Áno môžete, pokiaľ zodpovedá svojím formátom a dátovou veľkosťou. S touto odbornou otázkou Vám najlepšie poradí webmaster na adrese webmaster@tkb.sk.

 • Koľko stojí výroba TOP BANNERU a SKY SCRAPERU?

Pokiaľ si firma zadá reklamu minimálne na 1 mesiac, je výroba banneru zahrnutá v cene za zverejnenie reklamy.

 • Prvá platba za firemnú prezentáciu je vždy štvrťročná. Akým spôsobom si ju môžem zmeniť na ročnú alebo polročnú?

V prípade, že chcete faktúry hradiť v polročnej alebo ročnej splatnosti, uvediete túto skutočnosť už v objednávke prezentácie. Prvá platba v štvrťročnej výške je iba pri zadaní mesačnej alebo štvrťročnej frekvencie platieb. Ak si zvolíte mesačnú frekvenciu, budú sa už ďalšie platby (od 4. mesiaca) realizovať mesačne. Ak sa jedná o zmenu frekvencie platieb oproti pôvodnej objednávke, máme na to tiež nástroj – vo Vlastnej administrácii.